Jesteś tutaj: Start / SKRZATY

SKRZATY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Lody dla ochłody
19 czerwca 2024

Lody dla ochłody

Na dzieci z grupy Skrzaty za całoroczną pracę i dobre zachowanie czekała „słodka” niespodzianka. Do przedszkola przyjechały…lody. Ta zimna i jakże smaczna nagroda sprawiła dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych.

Przejdź do - III Etap Innowacji Pedagogicznej „Zdrowy, radosny uśmiech”
19 czerwca 2024

III Etap Innowacji Pedagogicznej „Zdrowy, radosny uśmiech”

To już trzeci i ostatni etap innowacji pedagogicznej „Zdrowy, radosny uśmiech”. W tym etapie dzieci miały za zadanie między innymi współpracować ze swoimi rodzicami (zaznaczać w grafiku regularne mycie zębów) doświadczyć eksperymentu, który uświadomił uczniom jak ważna jest pasta do mycia zębów oraz uczestniczyć w różnych działaniach na temat dbania o jamę ustną. Chętne dzieci wzięły też udział w konkursie i wykonały zębowe plakaty, które zdobiły nasz korytarz. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i niespodzianki od nauczyciela. Innowacja przyniosła oczekiwane efekty i zwiększyła wiedzę przedszkolaków na temat zdrowia jamy ustnej.

 

Przejdź do - II etap innowacji pedagogicznej ,, Zdrowy, radosny uśmiech"
14 kwietnia 2024

II etap innowacji pedagogicznej ,, Zdrowy, radosny uśmiech"

Dnia 03.04 grupę Skrzatów odwiedziła pani stomatolog Jolanta Adamczak, która przeprowadziła warsztaty zębowe. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach zdobywając nową wiedzę na temat zdrowych, pięknych i czystych zębów. Skrzaty nauczyły się jak prawidłowo czyścić zęby oraz zadawały ciekawe pytania. Na koniec odbył się test sprawdzający wiedzę przedszkolaków, który wyszedł bardzo pozytywnie i w zamian za to dzieci otrzymały od Pani stomatolog drobne upominki.

Przejdź do - I etap inowacjii pedagogicznej,, Zdrowy, radosny uśmiech''
14 kwietnia 2024

I etap inowacjii pedagogicznej,, Zdrowy, radosny uśmiech''

Innowacja ta ma na celu szerzenie idei zdrowego i radosnego uśmiechu i będzie realizowana w grupie Skrzatów do czerwca. Pierwsze zajęcia  za nami. Dzieci poznały szczegółowe zasady dbania o higienę jamy ustnej, oglądały film edukacyjny o Zębolandii oraz wykonały model szczoteczki do zębów. Skrzaty dowiedziały się również jakie produkty szkodzą naszym zębom a które pomagają, aby ząbki były lśniące i zdrowe.