Jesteś tutaj: Start / TROPICIELE

TROPICIELE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Rysowanie kredą na placu przedszkolnym
8 maja 2024

Rysowanie kredą na placu przedszkolnym

Rysowanie na dowolny temat to dobry sposób na relaks po pracowitym tygodniu. W piątek 26 kwietnia Tropiciele wykorzystali słoneczną chwilę i wyszli na plac przedszkolny Wystarczyło trochę inwencji twórczej, kolorowa kreda i powstały piękne rysunki...

 

Przejdź do - Zajęcia sprawnościowe z elementami kodowania
8 maja 2024

Zajęcia sprawnościowe z elementami kodowania

Tropiciele lubią brać udział w różnych wyzwaniach. Taką właśnie okazję miały sześciolatki w czwartek 25 kwietnia. Rozwijanie sprawności fizycznej, współdziałanie w grupie oraz rozwijanie logicznego myślenia to umiejętności, które bardzo przydały się dzieciom w trakcie zajęć. Ukryte w kształtach ćwiczenia, kodowanie kolorowymi klockami, slalom z piłką czy z woreczkiem na głowie, skoki i przechodzenie przez koła oraz spacer po linie były okazją do sprawdzenia sprytu i koordynacji ruchowej. Dzieci podzielone na dwie drużyny wciągnęły się w dobrą zabawę i sportową rywalizację. Po podliczeniu punktów okazało się, że jest remis. Na koniec każdy zawodnik wybrał sobie naklejkę z dinozaurem. 

 

Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu "Zajączek Wielkanocny"
8 maja 2024

Rozstrzygnięcie konkursu "Zajączek Wielkanocny"

W czwartek 25 kwietnia pani Dyrektor wspólnie z panią Karoliną wręczyły dyplomy i nagrody uczestniczkom konkursu. Cała grupa również otrzymała nagrodę - klocki magnetyczne rozwijające logiczne myślenie. 

Przejdź do - Cała Polska czyta Dzieciom - "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
25 kwietnia 2024

Cała Polska czyta Dzieciom - "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

W czwartek 18 kwietnia grupę Tropicieli odwiedziła Pani Anna Mikołajczyk, która pełni funkcję Burmistrza Krosna Odrzańskiego. Pani Ania zaczęła spotkanie od rozmowy i bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które chętnie się zgłaszały i opowiadały o sobie. Potem w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" Pani Ania przypomniała starszakom historię Królewny Śnieżkai i jej siedmiu małych przyjaciół. Tropiciele słuchali baśni z uwagą. Na koniec gościni poczęstowała wszystkich słodką niespodzianką, a dzieci odwdzięczyły się wręczając uroczą laurkę z własnoręcznymi podpisami. Dziękujemy.