Jesteś tutaj: Start / TROPICIELE

TROPICIELE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Cała Polska czyta dzieciom i Kubuś Puchatek 
30 listopada 2023

Cała Polska czyta dzieciom i Kubuś Puchatek 

 
 
Dzieci bardzo lubią przytulać misie, ale lubią też słuchać bajek o misiach.
W związku z tym w  Dniu Pluszowego Misia, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" - fragment bajki o "Kubusiu Puchatku" przeczytała Tropicielom Pani Klaudia - mama Kai i Ady. Wszyscy uważnie słuchali o przygodach Puchatka,  przytulając się do swojego pluszaka.  Potem był las rąk w górze, bo każdy chciał zabrać głos i uzupełnić wypowiedzi kolegów i koleżanek. Na koniec dzieci podziękowały Pani Klaudii i wręczyły kolorową laurkę.
 
Przejdź do - Dzień Pluszowego Misia u Tropicieli
27 listopada 2023

Dzień Pluszowego Misia u Tropicieli

W Dniu Pluszowego Misia sześciolatki przyniosły do przedszkola ulubione pluszaki. Każdy chętnie prezentował koleżankom i kolegom swoją przytulankę. Przy skocznych rytmach dzieci tańczyły z misiami i bawiły się nimi w wybranych kącikach. Z plasteliny i wycinanki Tropiciele wykleiły kolorowe misie.  Na koniec wszyscy zjedli pyszny misiowy tort.

Przejdź do - Cała Polska Czyta Dzieciom
Przejdź do - Ciasto dyniowe Promyczków i Tropicieli
19 listopada 2023

Ciasto dyniowe Promyczków i Tropicieli

Prawidłowe żywienie dzieci jest warunkiem ich zdrowego rozwoju fizycznego i umysłowego. Wpływa także na wzmocnienie ogólnej odporności organizmu. Jednak właściwa dieta to nie tylko posiłki główne takie jak śniadanie czy obiad.
Ważne są również zdrowe i smaczne przekąski po które dzieci chętnie sięgają.
Taką właśnie przekąskę w postaci pysznego ciasta dyniowego przygotowały wspólnie przedszkolaki z Tropicieli i Promyczków. Było wesoło, smacznie i zdrowo.