Przedszkole nr 4 w Krośnie Odrzańskim

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Przedszkolne Jasełka
21 stycznia 2024

Przedszkolne Jasełka

12.01. 2024 r. odbyły się w przedszkolu  nasze spóźnione Jasełka. Powodem późniejszej prezentacji przedstawienia było zbiorowe niedomaganie aktorów w okresie przedświątecznym.   Na szczęście teraz dzieci z grupy Żabki były już w dobrej formie i mogły wystąpić.

Przejdź do - Przedszkolaki uczą się segregować śmieci
21 stycznia 2024

Przedszkolaki uczą się segregować śmieci

Poziomki uczyły się, jak prawidłowo segregowac śmieci. Po historyjce obrazkowej i filmie edukacyjnym o segregacji odpadów przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i wrzuciły papiery, szkło i plastiki do odpowiednich pojemnikow.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Praw  Dziecka
6 grudnia 2023

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Przedszkole jest pierwszą instytucją, w której dziecko nabywa kompetencje społeczne. W atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i reguły życia w grupie. Przedszkolaki w tym dniu rozmawiały o prawach dziecka, obejrzały film edukacyjny a na koniec zaśpiewały Piosenkę Prawa dziecka, ważna rzecz…

 

 

Przejdź do - Mali Wielcy Odkrywcy
6 grudnia 2023

Mali Wielcy Odkrywcy

Celem programu Mali Wielcy Odkrywcy jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia będą pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji.

Grupa Skrzatów bierze udział w pierwszym etapie Projektu Edukacyjnego Mali Wielcy Odkrywcy. Dzieci mogły zapoznać się z wiadomościami na temat energii i wykonywać różne ciekawe eksperymenty.