Przedszkole nr 4 w Krośnie Odrzańskim

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Mikołaj w przedszkolu
6 grudnia 2022

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń. We wtorek 6 grudnia przedszkolaki już od rana wyglądały przez okna nasłuchując dźwięku dzwoneczków. Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał na siebie długo czekać. Już po śniadaniu zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które witały go w przedszkolu pierwszy raz. Było troszkę strachu i mnóstwo radości, przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze i dały gościowi własnoręcznie wykonane rysunki. Złożyły też obietnice, że będą grzeczne i posłuszne. Zgodnie z tradycją Mikołaj wręczył  każdemu dziecku prezent i obiecał kolejne spotkanie w przyszłym roku. Zatem do zobaczenia Mikołaju.

Przejdź do - Wehikuł czasu u Tropicieli
6 grudnia 2022

Wehikuł czasu u Tropicieli

Dzieci z grupy Tropiciele wykonały machinę przenoszącą nas w inny okres czasu. Oprócz wehikułu przygotowały skrzynię z pamiątkami z wypraw w czasie. Wehikuł posiada także srebrną skrzynię do której będziemy wrzucać propozycje miejsc i okresów historii, w które chcielibyśmy się przenieść. Zachęcamy wszystkie dzieci, rodziców, pracowników przedszkola do udziału w zabawie. Po jej zakończeniu przedstawimy propozycje wypraw jakie zostały wybrane przez uczestników. ZAPRASZAMY!

Przejdź do - Koncert muzyczny
5 grudnia 2022

Koncert muzyczny

Dzisiaj odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pod tytułem: "Opowieść o małym, genialnym FRYCKU" - na koncercie dzieci usłyszały największe utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu Pani Klaudii Woźniak - Wawrzyńskiej.

Przejdź do - Mniej czy wiecej? A może tyle samo? Matematyka u Jagódek
3 grudnia 2022

Mniej czy wiecej? A może tyle samo? Matematyka u Jagódek

Matematyka- królowa nauk, otacza nas wszędzie i kryje w sobie wiele zagadnień. Jednym z nich zajęły się dzieci z grupy Jagódki. Starszaki poznały znaki matematyczne : <, >, =. Poprzez zadania i gry z użyciem zabawek ćwiczyły ich zastosowanie.