Przedszkole nr 4 w Krośnie Odrzańskim

Przedszkole promujące zdrowie

W Polsce od połowy XX w. powstaje wiele przedszkoli promujących zdrowie (PPZ). W swojej pracy wykorzystują one koncepcję szkoły promującej zdrowie. 
Jednym z głównych celów programu jest wspomaganie rozwoju PPZ jako ważnego elementu polityki oświatowej państwa i działań oddolnych dla poprawy jakości edukacji i stanu zdrowia ludności oraz upowszechnianie doświadczeń i przykładów dobrej praktyki na terenie całego kraju oraz inicjowanie współpracy między przedszkolami i szkołami w zakresie promocji zdrowia. 

Zdrowie jest tutaj pojmowane w najszerszym znaczeniu, czyli jako zdrowie w wymiarze fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym oraz zależne od wielu czynników środowiskowych, społecznych i ekonomicznych.  Dobre zdrowie sprzyja lepszej jakości życia, sprawnemu funkcjonowaniu, osiąganiu celów, większej wydajności w pracy i satysfakcji z życia. Zdrowie jest środkiem (a nie celem) dla dobrego, twórczego życia.

Nasza placówka rozpoczęła procedurę nadawania krajowego certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie. 
Zostały przeprowadzone badania wśród wszystkich pracowników placówki, rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola oraz samych dzieci z grup najstarszych. Celem badań było sprawdzenie nastrojów wszystkich członków społeczności przedszkola, ich podejścia do własnego zdrowia, sposobów promowania zdrowia w każdym wymiarze oraz jego ochrona. 

 

 

 

 

Artykuły

Przejdź do - Sałatka owocowa
14 października 2022

Sałatka owocowa

Dzieci z grupy Jagódki samodzielnie wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową, którą zjadły ze smakiem.

Przejdź do - Zdrowe śniadanie u Jagódek
14 października 2022

Zdrowe śniadanie u Jagódek

Jagódki samodzielnie wykonały i zjadły ze smakiem zdrowe kanapki.

1 lipca 2022

Bajka o Czerwonym Kapturku

Zdrowie jest ważnym elementem naszego życia. Każdy z nas powinien o nie dbać. Panie z naszego przedszkola przygotowały specjalne przedstawienie, zachęcające do dbania o zdrowie.

https://youtu.be/p1ZrSuzufJE 

Przejdź do - Koncepcja Przedszkola Promującego Zdrowie